Automobilio važiuoklė yra kompleksiška automobilio dalių sistema. Važiuoklė neretai vadinama automobilio „griaučiais“ ar rėmu, kadangi yra automobilio pagrindas – amortizatoriai, stabdžiai, ratų guoliai yra vieni iš važiuoklės sudedamųjų dalių. Važiuoklės stabilumas ir tvarkingumas sąlygoja vairavimo automobiliu sklandumą ir, atvirkščiai, – važiuoklės gedimai gali lemti visos automobilio veiklos sutrikdymą.

Žinoma, šiuolaikinių automobilių „griaučiai“ pasižymi tvirtumu, didesniu atsparumu korozijai ar aplinkos poveikiui, tad nereikalauja ypatingos priežiūros. Kita vertus, aplaidus požiūris į automobilio važiuoklės būklę gali sąlygoti rimtus transporto priemonės gedimus, tad svarbu nepamiršti tam tikrų važiuoklės priežiūros principų.

VALYMAS

Važiuoklė, kaip apatinė automobilio dalis, yra linkusi kaupti nešvarumus. Kelio dulkių, smėlio, purvo, druskos dalelės pasižymi abrazyvumi, tad įsisenėjęs jų sluoksnis gali sąlygoti važiuoklės dalių gedimus.

Reguliarus važiuoklės valymas apsaugo metalą nuo korozijos, priešlaikinio dalių susidėvėjimo. Valymui svarbu naudoti specialias priemones, kad apsaugotumėte važiuoklės dalių paviršių ir išlaikytumėte valymo kokybę.

DRĖKINIMAS

Jei važiuoklės dalys nebus reguliariai drėkinamos, sutepant specialiomis priemonėmis – ilgainiui pasireikš važiuoklės dalių gedimai. Dar daugiau, drėgmės trūkumas sąlygoja trintį tarp dalių, jų susidevėjimą, o tai gali lemti netikėtus automobilio gedimus kelyje ir dideles finansines išlaidas gedimų taisymui.

DETALIŲ APŽIŪRA

Važiuoklės dalis sutvirtinantys varžtai, šarnyrai ir kitos smulkios detalės yra linkusios dėvėtis. Problema ta, kad pirmuosius detalių susidevėjimo simptomus nebūtinai yra lengva pastebėti – daug vairuotojų į neįprastus automobilio skleidžiamus garsus ar šiek tiek netolygų važiavimą iš pradžių nekreipia dėmesio, kol tai nesukelia rimtų problemų.

REGULIARUS AUTOSERVISAS

Ar tai būtų važiuoklės valymas, tepalų keitimas ar detalių apžiūra – geriausiai šiuos darbus atliks savo sritį išmanantys specialistai.

Važiuoklės diagnostiką svarbu patikėti profesionalams: mažai patirties turinčia akimi pastebėti menkus dalių gedimus gali būti ne taip jau ir paprasta. Be to, uždelsti gedimai ar susidevėjusios detalės neigiamai veikia automobilio būklę ir ilgojoje perspektyvoje bandymas sutaupyti atliekant darbus savarankiškai gali kainuoti daug daugiau.

Važiuoklės diagnostika ir remontas Panevėžyje ir Utenoje – www.vaziuokle.lt