Kas yra čipavimas ir kaip jis atliekamas? Tai gyvūno identifikacijai ir sveikatos kontroliavimui skirta procedūra, kurios metu po augintinio oda įterpiamas mažytis, grūdo didumo čipas. Augintinis tampa pažymėtas unikaliu identifikaciniu numeriu – šitaip jis nepasimeta ir lengviau jį atrasti. Sužinokite daugiau apie tai, kokią naudą teikia čipavimo procedūra augintiniams ir nepraleiskite progos pasinaudoti patyrusių veterinarijos specialistų teikiamomis paslaugomis.

Čipavimo procedūrų eiga

Kaip vyksta procedūra? Maža injekcine adata veterinaras įduria į odą ir suleidžia mažytę mikroschemą. Skausmas ne ką stipresnis, negu paprastas adatos dūris, todėl procedūra beveik neskausminga. Patyręs veterinaras visada viską darys švelniai ir pasirūpins, kad augintinis procedūros metu patirtų kaip įmanoma mažiau streso. Suleistas mikročipas išliks ilgą laiką ir suteiks daug naudingos informacijos apie naminį gyvūną.

Norint nuskaityti gyvūno tapatybę, belieka priglausti prie ženklinimo vietos specialų skaitytuvą ir ekrane matomas unikalus identifikacijos numeris. Mikročipai taip pat padeda kontroliuoti paveldimų ligų plitimą ir yra paprastas bei patogus būdas lengviau pasirūpinti jo priežiūra. 

Nepamirškite, kad pagal ES įstatymus čipavimo procedūra yra būtina, todėl vertinga ja pasirūpinti kaip įmanoma anksčiau. Tai bus didelė nauda tiek pačiam augintiniui, tiek jo šeimininkui, veterinarai galės paprasčiau atlikti procedūras.

Greitas, efektyvus gyvūnų čipavimas už nedidelę kainą! Patyręs veterinaras pasirūpins viskuo, ko trūksta Jūsų augintiniui.