Jei vystote ar planuojate vystyti keleivių pervežimo mikroautobusais verslą, ši transporto priemonė – svarbiausias jūsų darbo įrankis. Visgi nuspręsti, ar vertėtų nuomotis, ar pirkti mikoautobusą – gali būti sudėtinga. Kuris variantas yra praktiškesnis ir naudingesnis vairuotojui? Šiame straipsnyje pateikiame abiejų pasirinkimų trūkumus ir privalumus, kad įsivertintumėte, ar mikroautobusų nuoma – tinkamas variantas jums.

Mikroautobusų nuoma

Mikrooautobusų nuoma komercinei veiklai sparčiai populiarėja, kadangi tampa puikiu pasirinkimu norintiems išbandyti keleivių pervežimo veiklą arba užsiimti tuo ribotą laiką (pavyzdžiui, keletą mėnesių) ar periodiškai (pavyzdžiui, kas kelis mėnesius darant pertraukas).

Esminiai mikroautobusų nuomos privalumai ir trūkumai:

  • Nereikia skirti daug pinigų. Jei jums reikia mikroautobuso ribotam laikui, išsinuomodami jūs sutaupysite. Be to, vienu metu nereikės investuoti didelės pinigų sumos (kaip tektų perkant transporto priemonę) ir tereiks periodiškai mokėti mėnesines įmokas.
  • Platesnis pasirinkimas. Nuomojantis mikroautobusą daug lengviau vairuoti naujo modelio transporto priemonę, kadangi nuoma nereikalauja tiek daug finansinių lėšų, kaip naujos transporto priemonės pirkimas.
  • Mažai rūpesčių. Mikroautobusų nuomos įmonės nuomoja geros techninės būklės, suremontuotus, apdraustus ir neretai garantinius mikroautobusus. O tai reiškia, kad sumažėja transporto priemoėns gedimų rizika. Negana to, atsiradus techniniam gedimui, juo rūpinsis nuomos įmonė.
  • Apribotos teisės. Išsinuomojus mikroautobusą, netampi jo savininku ir naudotis gali tik ribotą laiką. Pasibaigus sutarčiai, mikroautobusą privaloma pristatyti nuomos įmonei, o nesilaikant sutartyje nurodytų reikalavimų galima sulaukti nemažų baudų.

Mikroautobusų pirkimas

Mikroautobuso pirkimas komercinei veiklai yra rekomenduotinas sukaupus šio darbo patirtį ar esant užtikrintu, kad veikla bus vystoma ilgą laiką.

Esminiai mikroautobusų pirkimo privalumai ir trūkumai:

  • Ilgojoje perspektyvoje pigiau. Jeigu žinote, kad mikroautobusas jums bus reikalingas mažiausiai kelerius metus, nusipirkdami jį tikrai sutaupysite.
  • Visos teisės. Kuomet nusiperki mikrooautobusą, tampi jo visateisiu šeimininku. Tai reiškia, jog panorus gali automobilį parduoti, pasirinktinai įdiegti atnaujinimus ar kaip nors jį tobulinti.
  • Papildomos išlaidos. Nusipirkus mikroautobusą, atsakomybė tenka ir už jo priežiūrą. Tad ilgojoje perspektyvoje, nusipirktas mikroautobusas reikalauja papildomų finansinių sąnaudų.
  • Vertės smukimas. Nusipirkto mikroautobuso vertė su metais mažėja, tad jei nepakanka lėšų įsigyti naujesnio modelio mikroautobusą, įsigyta transporto priemonė gali tarnauti ne taip ir ilgai.

 

https://bus.lt/lt/autobusu-nuoma-vilniuje