Daugelis tėvų ieško žaislų, kurie ne tik užimtų vaikus, tačiau ir būtų jiems naudingi. Tas pats pasakytina ir apie žaislus, skirtus naudoti lauko sąlygomis – lauko žaislai vaikams gali tapti ne tik puikia pramoga, bet ir fizinio aktyvumo skatintoju.

Įprastai žinomi lauko žaislai – baseinai, čiuožyklos, batutai, vandens ir smėlio žaislai – skatina vaikus daugiau judėti, gerinti savo motorinius įgūdžius.

Be to, kad lauko žaislai vaikams yra itin smagūs ir užtikrinantys jų fizinį aktyvumą, jie taip pat gali suteikti progą socializuotis (į žaidimus pasikviečiant bendraamžių), pagerinti koncentracijos įgūdžius ar didinti jų pasitikėjimą.

Išrinkti savo vaikui tinkamus lauko žaislus tampa ypač aktualu šiltuoju sezonu. Juk daugelis tėvų nori, kad jų vaikai praleistų kuo daugiau laiko gryname ore ir pakankamai judėtų – lauko žaislai šiuo atveju gali būti itin naudingi.

Taigi į ką tėvai turėtų atkreipti dėmėsį, pirkdami savo vaikams lauko žaislus? Išskiriame keletą pastebėjimų:

  • Saugumas

Įsitikinkite, ar žaislas yra saugus naudoti jūsų vaikui. Mažiems vaikams reikėtų vengti pirkti žaislus su aštriais kampais ar su smulkiomis detalėmis – mažyliai gali lengvai susižeisti.

Taip pat vertėtų išnagrinėti medžiagas, iš kurių žaislas yra pagamintas, ir vengti toksinių sudedamųjų dalių.

  • Vaiko amžius

Vaiko amžius yra bene svarbiausias rodiklis renkant lauko žaislus. Įprastai gamintojai ant pakuočių nurodo, kokio amžiaus vaikams žaislas yra tinkamas. Trūkstant šios informacijos, pasikonsultuokite su specialistu. Ne pagal amžių parinktas žaislas gali nedominti vaiko, arba, dar blogiau – juo žaisdamas jis gali sužeisti.

  • Vaiko pomėgiai

Galbūt vaikas mėgsta daug judėti? Tokiu atveju jam galimai tiktų batutas. Galbūt jis itin mėgsta maudytis vandenyje? Apsvarstykite baseino variantą. O gal jis mėgsta „kapstinėtis“ smėlyje ir užsiimti ramesne veikla? Tam taip pat yra tinkamų žaidimų.

Galų gale, kad išrinktumėte žaislą, su kuriuo vaikas tikrai žais, pasistenkite suprasti, ko jis nori ir išrinkite jūsų manymu tinkamus variantus. Iš jūsų parinktų variantų leiskite vaikui pačiam nuspręsti, kas jam labiausiai patinka.