Nepaisant aukštesnės kainos, klientai vis dažniau renkasi aukšto energetinio efektyvumo langus. Gera šilumos izoliacija ne tik užtikrina komfortišką mikroklimatą, bet ir sumažina šildymo žiemos metu, bei vėdinimo vasaros metu, išlaidas. Juk langai — dažniausias šilumos nuostolių atsiradimo veiksnys.

Būdai, kuriais patiriami šilumos nuostoliai dėl langų:

 • Šilumai pralaidi langų konstrukcija.
 • Veikiant infraraudoniesiems spinduliams
 • Šilumos pralaidumas kartu su oru– šaltas išorinis oras patenka pro langus į vidų, o šiltas oras pro nesandarias ertmes patenka į išorę.

Remiantis šiais požymiais, galima suformuluoti langų energetinio efektyvumo požymius:

 • rėmas ir stiklas turi turėti mažiausią galimą laidumą šilumai;
 • stiklai turi maksimaliai saugoti nuo infraraudonųjų spindulių, bet neslopinti šviesos (priešingu atveju, patirsite apšvietimo išlaidas);
 • taisyklingas langų ir vyrių sumontavimas turi užtikrinti sandarumą ir užkirsti kelią pralaidumui. 

Aptarkime, kas lemia langų energetinį efektyvumą

Langų energetinis efektyvumas

Šilumą taupantys plastikiniai langai

 • Daugiakameriniai plastikiniai langai — vienas pagrindinių energetinio efektyvumo rodiklių. Ypatingai svarbus montuojamo profilio plotis. Kuo jis didesnis, tuo geresnis profilio šilumos taupymas. Be to, didesnio pločio profilis suteikia galimybę montuoti aukštesnės kokybės daugiakamerinius stiklus.  
 • Daugiakamerinis stiklo paketas su dviem arba trim kamerom, pagal šilumos taupymo savybes, žymiai pranašesnis už paprastus vienos kameros stiklo paketus.  Stiklo paketo užpildymas inertinėmis šilumą taupančiomis dujomis, bei išorinio stiklo padengimas specialiu sluoksniu, atspindinčiu infraraudonuosius spindulius, dar labiau padidina šilumos išsaugojimo savybes.
 • Sandarumo ir fiksavimo elementai užtikriną aukštą lango sandarumą. Ilgaamžės guminės tarpinės nesuskyla nuo šalčio  ir užtikrina lango sandarumą bei atsparumą, esant bet kokiai oro temperatūrai.
 • Langas su mikroventiliacijos sistema taip pat pasižymi šilumos taupymu. Šiai sistemai būdinga oro cirkuliacija, net esant uždarytai padėčiai. Tokiu būdu išvengiama per šalto patalpų oro žiemos metu, bei patalpų perkaitinimo vasaros metu. 
 • Langų montavimas pagal technologijas realizuoja visas šilumos išsaugojimo galimybes. Šioje srityje nėra smulkmenų. Labai svarbu, kad montavimo metu būtų naudojamos  ilgaamžės ir efektyvios sandarinimo medžiagos. Energetinį langų efektyvumą taip pat padidina taisyklingai nustatytas palangės ir lango nuožulnumas. Pavyzdžiui, netaisyklingas nuolydis laikui bėgant gali būti montažinių putų drėkimo  priežastimi. Drėgnų montažinių putų šilumos izoliacijos savybės yra kelis kartus prastesnės, negu sausų putų. 

Priežastys, dėl kurių pablogėja lango šilumos taupymo savybės

Laikui bėgant, langų šilumos taupymo savybės blogėja. Tai gali atsitikti dėl sandarinimo elementų elastingumo sumažėjimo, vyrių ir užraktų susidėvėjimo. Tuomet uždaromas langas netenka savo ankstesnio sandarumo. 

Be to, plastikinių langų technologijos nuolatos tobulinamos. Langų šilumos išsaugojimo savybės prieš 15–20  metų, neatitinka daugybės šiuolaikinių reikalavimų. Namų šeimininkas gali ne tik išsaugoti, bet ir pagerinti langų savybes. 

Aptarsime, kaip galime tai pasiekti. Visų pirma, būtina įvertinti pradinę langų būklę

Кaip įvertinti langų būklę?

 • Apžiūrėkite langus iš išorės ir iš vidaus. Ypatingą dėmesį skirkite sandarumo elementų įvertinimui, apžiūrėkite nuolydį iš vidaus ir iš išorės, patikrinkite nuožulnumą ir palanges. Bet kurioje lango dalyje negali būti jokių sandarinimo medžiagų pažeidimų. Tarp lango rėmo ir angos, negali būti jokių tarpų, pro kuriuos galėtų patekti lietus ar vėjas. 
 • Palangė ir nuolydis turi būti stabilioje padėtyje, nuolydis turi būti lygus, be drėgmės ar pelėsio požymių. 
 • Stiklo paketas. Stiklus su įskilimais yra būtina keisti. Jeigu stiklas rasoja iš vidaus, reiškia, kad jis yra nesandarus ir jį reikia keisti. Patikrinkite, ar guminė sandarinimo juosta tvirtai prigludusi prie lango.
 • Atidarykite ir uždarykite langą. Varčios judesių neturi riboti jokie trikdžiai. Esantys trikdžiai, reiškia lankstų nusidėvėjimą arba lango profilio deformaciją. Sukama rankena turi judėti laisvai, be jėgos panaudojimo.
 • Patikrinkite uždaryto lango sandarumą. Paimkite paprastą popieriaus lapą, įdėkite jį tarp rėmo ir varčios, bei uždarykite langą. Jei uždarę langą galite ištraukti popieriaus lapą, reiškia langas yra nesandarus ir jį reikia keisti.

Kreipkitės į specialistus ir jie įvertins langų energetinį efektyvumą

Iš visų pusių apžiūrėkite guminę sandarinimo juostą, ji turi būti vienodos formos, be įtrūkimų ir susiaurėjimų, lengvai atitraukus, iš karto turi grįžti į buvusią padėtį.

Jeigu neradote jokių defektų, jūsų langas yra kokybiškas. Nuvalykite rėmą ir varčią minkšta, drėgna šluoste,  sutepkite uždarymo mechanizmą ir lankstus vienu–dviem lašais bet kokios alyvos, sandarinimo juostą patepkite tam skirta priemone, kurios galite įsigyti priemonių automobiliams parduotuvėje. 

Jeigu radote kurią nors iš minėtų problemų, siekiant atstatyti energetinį lango efektyvumą, reikalingas remontas.

Remontas ir plastikinių langų apšiltinimas

Jei lango apžiūros metu neradote jokių defektų, bet norite apšiltinti langą ir maksimaliai padidinti šilumos izoliacijos savybes, jūs galite:

 • priklijuoti ant lango infraraudonuosius spindulius atspindinčią juostelę;
 • pakeisti stiklo paketą į aukštesnės kokybės, pavyzdžiui, vienos kameros stiklo paketą pakeisti į dviejų kamerų paketą.

Lango remontą sudarantys veiksmai:

 • Pašalinkite pažeistas sandarinimo medžiagas— montažines putas, hermetikus ir t.t.  Užpildykite angas naujomis putomis, kurioms sustingus, pašalinkite perteklių ir papildomai padenkite  atspariu oro sąlygoms poliuterato hermetiko sluoksniu. 
 • Sutvirtinkite nuolydį, esant būtinybei, pakeiskite nauju. Nesandari nuolydžio vieta, pro kurią prasiskverbia lietaus vanduo, sandarinama taip pat poliuretano hermetiku. 
 • Pažeistą ir praradusią elastingumą sandarinimo juostą pakeiskite nauja.
 • Sureguliuokite užraktus ir lankstus, kad lango varčios atsidarytų ir užsidarytų be trikdžių. Nusidėvėjusius ir pažeistus mechanizmus pakeiskite. Siekdami varčios sandarumo, atlikite aukščiau aprašytą patikrinimą naudojantis popieriaus lapu.
 • Jei vidinėje nuolydžio dalyje yra drėgmės ar šalčio požymių, juos panaikina senų montažinių putų pašalinimas ir užpildymas naujomis. Patariama naujomis medžiagomis padengti ne lango dalį, bet visą reikalingą plotą. Sustingusias putas sulyginkite peiliuku, ir užklijuokite lipnia apsaugine juosta, kuri apsaugo montažines putas nuo drėgmės iš vidinės pusės. Tada vėl sumontuokite nuolydį, naudodami specialią plokštę.