Jei žmogus užduoda sau klausimą –„Kuriuos langų profilius pasirinkti: “VEKA“, “KBE” ar  “Rehau“?“, jis žinoma jau susipažinęs su plastikinių langų profilių rinka, ir žino, kad šie gamintojai užima aukščiausias pozicijas tarp žinomiausių tarptautinių gamintojų. Besąlygiškai nuspręsti, kuris gamintojas geriausias, negalima, nes plastikiniai langai skiriasi savo konstrukcijomis, kurių pagrindinės dalys yra PVC profilis, armuotė, tarpinės. Pagrindinės profilio eksploatavimo savybės yra  termoizoliacija, garso izoliacija ir hidroizoliacija. Kai kurie iš šių rodiklių geresni “VEKA’, kiti – “Rehau”, treti – “KBE” langų profilių. Jei norite gauti tikslų atsakymą į savo klausimą, būtina apibrėžti, kokios naujųjų langų funkcijos jums svarbiausios – optimalaus mikroklimato išsaugojimas visais metų laikais, apsauga nuo išorinio triukšmo, aukštas hidroizoliacijos lygis ar kitos.

Plastikiniai “Veka” langai

Vieni iš populiariausių profilių, užsitarnavusių pripažinimą nuosavų namų bei butų balkonų įstiklinimo srityje. Dauguma “VEKA” serijos langų pasižymi optimaliu kainos ir kokybės santykiu. Taip pat verta paminėti kitas savybes: 

 • Gamyboje naudojamos tik aukštos kokybės saugios medžiagos; profiliai pasižymi elegantiškais kontūrais.

Plastikiniai “Rehau” langai

“Rehau” langų privalumus geriausia aptarti kalbant apie populiariausią seriją – “Rehau Basic-Design”. Šiam modeliui būdingos sekančios savybės:

 • Trijų kamerų profilio storis – 60 mm;
 • Standartiniai garso izoliacijos ir termoizoliacijos rodikliai; 
 • Langams nereikalinga speciali priežiūra, jie labai praktiški; 
 • Pagrindinis privalumas – pakankamai žemos šio profilio langų kainos.

Naudojami kotedžų, balkonų, butų įstiklinimui, taip pat, kaip “VEKA” langai.  Tačiau šiuolaikiniai termoizoliacijos reikalavimai apima 70 mm storio profilio sistemų naudojimą. Todėl pastaruoju metu, kompanijos baziniu variantu tampa  “Rehau Sib-Design” profiliai.

Plastikiniai “KBE” langai

“KBE” – klasikinis plastikinių langų prekės ženklas.  Šios kompanijos langai teigiamai įvertinti dėl šių savybių:

 • Gamyboje taikoma „greenline“ technologija, kurioje nenaudojami sunkieji metalai;
 • “KBE” langai atsparūs temperatūrai iki 60 laipsnių;
 • Galimi įvairūs langų dizaino variantai.

Dėl savo savybių “KBE” langai dažnai naudojami komercinių pastatų statybos srityje – naujos statybos gyvenvietėse, ofisuose, valstybinių institucijų pastatuose. 

Techninė langų charakteristika

Profilio kamerų skaičius

 • Tuščiavidurė ertmė, esanti tarp profilio pertvarų, vadinama lango kamera. Didesnis kamerų skaičius, didina patalpų temperatūrą. Mažiausias profilio kamerų skaičius yra trys. Šiuo atveju, vidutinis termoizoliacijos koeficientas yra 0.62. Keturių kamerų profilio koeficientas siekia 0.64, penkių kamerų – 0, 68, o šešių kamerų – 0.72. Kalbant apie garso izoliaciją, trijų kamerų profilio apsauga nuo triukšmo lygi 15–20 dB garsui, o šis rodiklis padidėja papildomais 8–10 dB su kiekviena papildoma kamera. “VEKA” kompanijos gaminami profiliai su  3–6 kameromis, “KBE” – 3–6.6 kameromis, o “Rehau” – su 3–5.5 kameromis. Akivaizdu, jog negalima išskirti lyderio tik pagal gaminamų kamerų skaičių. Visų trijų gamintojų parametrai beveik analogiški. 

Išorinių profilio sienelių storis

 • Nuo išorinių profilio sienelių storio priklauso  lango funkcionalumas, naudingumas ir ilgaamžiškumas. Sienelių storis įtakoja ne tik termoizoliacijos ir garso izoliacijos lygį, bet ir užtikrina atsparumą mechaniniams ir techniniams pažeidimams, bei deformacijai. “VEKA” kompanija, atsižvelgdama į tarptautinius standartus, savo klientams siūlo profilius, kurių sienelių storis nuo 3 mm. Būtent “VEKA” produkcija yra standartinių parametrų atitikmuo. Kompanijos “KBE” gaminami 2,8 mm storio sienelių profiliai. Kalbant apie Rehau, siekdama pigesnės produkcijos, ši kompanija savo klientams siūlo profilius, kurių sienelių storis nuo 2,5 iki 3 mm.  

Didžiausias stiklo paketo storis

 • Neteisinga atsižvelgti tik į profilį, juk termoizoliacijos ir garso izoliacijos rodikliai taip pat priklauso ir  nuo stiklo paketo storio. Tik tvirtas profilis, turintis specialias sklendžių konstrukcijas, gali išlaikyti tinkamo storio stiklo paketą. Stabiliausi “VEKA” produkcijos profiliai – “VEKA-alphaline” linijos gaminiai, tinkantys iki 50 mm storio  stiklo paketams. Iš “KBE” profilių tvirčiausi yra “KBE Expert”, tinkantys iki 58 mm storio stiklo paketams. “Rehau” profilių maksimalus stiklo paketų storis tik iki 44 mm, atitinkantis “Rehau Sib-Design” rodiklius. Turėkite omeny, kad langai rasoja ne vien dėl prastų profilių, pagrindas per didelis drėgmės kiekis. 

Langų termoizoliacija 

 • Termoizoliacinių profilio savybių lygis matuojamas U  (šilumos perdavimo koeficientu). Šis rodiklis nustatomas pagal temperatūros prie profilio ir vidinės temperatūros santykį.  Kuo šis koeficientas didesnis, tuo geresnis šilumos išsaugojimas patalpoje, bei mažesnis šalto išorinio oro pralaidumas į vidų. 

Langų hidroizoliacija

 • Drėgmė namuose – visada nepageidaujamas siurprizas. Ypatingai tai svarbu zonose, kur drėgmės yra ir be papildomų išorinių veiksnių, pavyzdžiui, virtuvėje ar vonios patalpoje.  Hidroizoliacinės profilio charakteristikos priklauso nuo tarpinės detalės (guminės juostos, esančios tarp rėmo ir varčios) formos ir kokybės. Ši tarpinė užtikrina sandarumą, apsaugo nuo drėgmės ir šalto oro.  Prasto sandarumo požymiai yra langų rasojimas ar šerkšno atsiradimas ant langų. Šiais laikais universalia sandarinimo medžiaga tapo EPDM (etileno–propileno guma). Ši medžiaga nepraranda savo savybių esant žemai temperatūrai, nesideformuoja nuo suspaudimo ar tampymo. Viso trys kompanijos naudoja šio tipo sandarinimo medžiagą, tačiau “KBE” kompanija taip pat naudoja dar vieną rūšį – TPE, kuri montuojama kartu su profiliu ir pasižymi aukštesniais termoizoliaciniais ir sandarumo rodikliais.  Sandarinimo medžiagos forma leidžia pasiekti tikslesnių rezultatų. Dauguma “VEKA” sandarinimo medžiagų yra viensluoksnės. Sluoksniais vadinami sandarinimo medžiagos elementai, kurie nežymiai atskirti nuo gaminio. Tokios sandarinimo medžiagos yra vamzdelio formos. Analogiškos formos sandarinimo medžiagos naudojamos ir “KBE” sistemose. Standartinės “Rehau” tarpinės turi du sluoksnius, kuriuose nėra papildomos oro ertmės. Atsižvelgiant į praktiką, galima teigti, kad praktiškesnės yra “Rehau” sistemų sandarinimo formos. Kadangi tarpinės sluoksniai nekaupia drėgmės, išvengiama rasojimo problemos.  Tokios sandarinimo medžiagos galiojimo laikas padidėja 3–4 metais. Akivaizdu, kad langų hidroizoliacijos atžvilgiu, didesnio funkcionalumo yra “Rehau” produkcija. 

Profilių tvirtumo charakteristikos

 • Plastikas yra pagrindinė langų gamybos medžiaga. Tačiau vien plastikas negali išlaikyti stiklo paketų spaudimo, bei nėra atsparus neigiamiems išoriniams veiksniams. Todėl PVC profilį, ilgesnį negu 500 mm, privaloma sutvirtinti armuote.  Armuotę sudaro metalinis profilis, pagamintas iš cinkuotos juostos ( 1,5–2 mm storio). Šios detalės kokybę įtakoja jos forma, kuri gali būti atviro (U) arba uždaro kvadratinio tipo. Dauguma “VEKA” kompanijos armuotės profilių sudaro uždari kvadratiniai profiliai. “KBE” ir “Rehau” langams galimi įvairūs variantai, dažniausi kurių – G formos ir kvadratiniai tipai. Pirmasis variantas patvaresnis už kvadratinį, tačiau kvadratinis profilis naudingesnis kalbant apie stabilumą ir tvirtumą

Išorinės charakteristikos, priežiūra ir eksploatacija

 • “Rehau”, “KBE” ir “Veka” langų sistemos skiriasi smulkiais požymiais, pasireiškiančiais lyginant jų funkcionalumą, ir išorines charakteristikas. Pirkėjams suteikiamos plačios pasirinkimo galimybės, renkantis tinkamiausią varčios tipą, atidarymo būdą, pasirenkant papildomas savybes – mikroventiliaciją, apsauginį tinklelį nuo vabzdžių, langų laminavimą ir t.t. Tai leidžia užsisakyti ne tik tinkamų išmatavimų, bet ir pageidaujamo atspalvio ar tekstūros, langus. Pagal estetines charakteristikas, “KBE”, “Rehau” ir “VEKA” langai yra lygiaverčiai. Plastikiniai langai reikalauja minimalios priežiūros eksploatacijos metu. Langus galima periodiškai plauti bei valyti specialiomis priemonėmis, kas sudaro visą langams reikalingą priežiūrą.  “Rehau” kompanija dar labiau palengvino langų priežiūrą, naudojant maksimaliai glotnius profilius, kurie neturi šiurkštaus paviršiaus, bei išlieka švarūs ilgą laiką.

Langų tarnavimo laikas

 • Plastikinių langų tarnavimo laikas – pagrindinis jų pranašumas. Kaip klientui sužinoti atitinkamos kompanijos langų tarnavimo laiką? Pasinaudoję patirtimi, tai už jus atliko gamintojai – atliktas eksperimentas leido tai nustatyti greičiau. Kamerose dažnai keičiama temperatūra, slėgis, drėgmė.  Naudojantis rezultatais, nustatomas langų tarnavimo laikas. Standartinių profilių “VEKA” ir “KBE” langams nustatytas 40 metų, o “Rehau” langams – ilgesnis, 60 metų laikotarpis.

Palyginamosios “VEKA”, “Rehau” ir “KBE” charakteristikos

 • Išskirti konkretų šių trijų kompanijų lyderį labai sunku. Kiekviena produkcija pasižymi aukšta kokybe, geromis ekspoatacijos charakteristikomis ir puikiomis išorinėmis savybėmis. Garso izoliacijos ir termoizoliacijos srityje pirmauja “VEKA” kompanija, kurios produkcija taip pat tvirtesnė ir atsparesnė, dėl uždaro tipo armiruotės. Tačiau kokybiškesniu ir patvaresniu sandarumu, bei ilgesniu tarnavimo laiku pasižymi “Rehau” produkcija. Lygiavertę konkurenciją šioms kompanijoms sukuria “KBE” sistemų profiliai. 

Įvertinus skirtingus langų profilius, galima atsižvelgti į klientų atsiliepimus:

 • “VEKA” profilis – kokybiškas ir patvarus, sienelės pakankamai storos, bendrai pagamintas gerai, pasižymi balta matine spalva ir maloniu pojūčiu liečiant“
 • “Rehau”– populiarus prekės ženklas, bet įsigyti originalius “Rehau” profilius tampa vis sunkiau, kadangi pasitaiko pigesnių rusiškų, turkiškų, kinietiškų prastos kokybės klastočių“
 • “KBE” – gerai žinomas rinkoje prekės ženklas, tačiau savo kokybe nusileidžia “VEKA” ir “Rehau”, nors skirtumai tarp jų nėra žymūs. Elitinės serijos gaminiai labai geri“

Energetinis efektyvumas daugelio langų profilių yra geras, tačiau kaip ir visur galima nusipirkti pigius langus, kurie duos daugiau žalos, nei naudos. Momentinis taupymas, o ilgalaikėje perspektyvoje vieni nuostoliai. 

Kokius langus pirkti?

Visos trys kompanijos siūlo “premium” kategorijos produkciją – ją ir rinkitės. Langus perkate ne dviem metams, todėl geriau sumokėti kažkiek daugiau, bet gauti aukščiausios kokybės produkciją. Pigūs langų profiliai, kaip jau supratote, yra pigūs, tačiau taupyti perkant langus ir vėliau mokėti didesnes sąskaitas už šildymą tikrai nėra pats logiškiausias sprendimas.