Kokybiški PVC langai kasmet tampa brangesni: langų pardavėjai yra priversti mažinti kainas, nes klientai nori vis pigiau ir pigiau. Tuomet rimtus plastikinius langus pakeičia eko klasės langai. 

Kodėl yra tiek daug profilių? Atsakymas yra akivaizdus: klientai nori pigesnių produktų, todėl reikia žymiai sumažinti gamybos sąnaudas ir pateikti geresnę kainą. Nemaža dalis vartotojų net nepastebi, kad skirtingų profilių sienelių storis yra kelių dešimčių milimetrų. Kada pasirenkami žemos kokybės plastikiniai langai, kyla rizika ne tik susidurti su šilumos nuostoliais, bet tokie produktai tarnauja kur kas trumpesnį laiko tarpą. Žemiau išvardijami langų minusai, su kuriais galite susidurti jeigu itin taupysite pirkdami langus. 

Sunkiai montuojami langai

Kuo plonesnis profilių išorinių sienų storis, tuo didesnė rizika juos sugadinti montavimo metu. Reikia atsargiai atlikti visus darbus, nes galima negįžtamai sugadinti langų profilį. 

Kita problema yra suvirintų paviršių skerspjūvio plotis. Jei naudojate „A“ klasės profilius su standartinėmis charakteristikomis, tada išorinių sienų storis, kuris iš pradžių yra 3 mm, nuvalius ir sutraukiant plastiką, bus 2,4 mm.

Plastikiniai langai ir kampinių sudurimų stiprumas

Palyginus kokybiškus profilius, pagamintus pagal standartus ir ekonominės klasės profilius, kampinių sudurimo patvarumo skirtumas bus didesnis nei 25% (skirtingų gamintojų objektų profiliai, bandant mechaninę apkrovą, rodo 61-81%, palyginti su A klasės gaminiais) “). Kadangi kampiniai elementai yra pastoviai apkraunami (vėjas, pačios konstrukcijos svoris), stiprumo sumažėjimas neigiamai veikia langų ilgaamžiškumą.

Trumpas tarnavimo laikas

Natūralu, kad kokybiški plastikinių langų profiliai kainuoja brangiau. Žinoma, klientai tikisi, kad kitą kartą langus reikės keisti tik po dešimties ar penkiolikos metų, tačiau nusipirkus pigius plastikinius langus, greičiausiai jei tarnaus gerokai trupesnį laiko tarpą. 

Langų, pagamintų pagal Europos standartą, kampinių jungčių eksploatavimo laikas yra apie 50 metų. Tačiau paprastesnėms sistemoms šis skaičius daug kartų mažesnis – šiek tiek daugiau nei 200 dienų!

Būtina atsižvelgti į ekonominės klasės plastikinių langų poveikį gamtai. Profilių sienelių storis nuolat mažėja: per 40 metų jie suplonėja 0,7 mm.  Tokie pigūs langai gali būti pažeisti tiesiog paspaudžiant rėmą. Žinoma, nėra jokios prasmės kalbėti apie bet kokias šilumos ir garso izoliacijos savybes.

Kuo pavojingi pigūs langų profiliai

Prastas sutvirtinimas

Pigių profilių trūkumas yra prasta konstrukcija. Užuot įrengę uždarosios sekcijos stiprinimo elementą, gamintojai dažnai eksperimentuoja. Ir jei „A“ klasės profiliai nepakankamai pritvirtinti, tai kompensuoja profilių sienelių storis. Dėl to rodikliai šiems langams yra nedideli, o visos struktūros patikimumas švelniai tariant yra prastas. 

Italijos patirtis plastikinių langų rinkoje

Atrodytų, kokia problema? Jei žmonės nori mokėti už ekonominės klasės langus, tai kodėl pardavėjai netūrėtų toliau juos pardavinėti? Deja, prekyba prastos kokybės langų profiliais neigiamai veikia plastikinių langų reputaciją.

Pavyzdžiui, galime paminėti Italijoje susikurtą padėtį. Po pasikartojančio kainų padidėjimo gamintojai surengė tikras lenktynes, siekdami pasiūlyti vartotojams pigiausius langus. Tačiau profilių kokybės sumažėjimas lėmė labai neigiamą poveikį! Iš pradžių pirkėjai pirko tokius “eko” langus dideliais kiekiais, tačiau plastikiniai langai buvo priskirti prie vartojimo prekių ir įstatymais sureguliuota situacija. Pardavimų skaičius sumažėjo kelis kartus, o langų bendrovės prarado pelną. Tai užtruko ilgai, ir reikalavo daug pinigų reklamos kampanijoms, kad italai vėl atkreiptų dėmesį į plastikinius langus ir įsitikintų, jog toli gražu ne visi plastikiniai langai yra prastos kokybės.

Dempingo politika veda į niekur. Kokybiški profiliai negali būti pigūs, ir pirkėjai, užsakydami langus, turi tai aiškiai suprasti.