Šiuolaikiniai plastikiniai langai, be abejo, yra puiki alternatyva tradiciniams mediniams langams, kuriuos kiekvienas iš mūsų žino nuo vaikystės. Jie nepraleidžia drėgmės, saugo šilumą ir praktiškai nepraleidžia triukšmo iš gatvės. Įvairūs režimai, kuriuos galima pasirinkti iš plastikinių langų gamybos, leidžia lengvai pritaikyti atidaromą sklendę. Vienintelė problema, su kuria susiduria vartotojai, yra kondensatas. Iš tiesų, plastikiniai langai rasoja. Ypač aktyviai drėgmės dalelės pradeda kauptis virimo arba šlapio valymo metu. Pažiūrėkime, kodėl plastikiniai langai iš tikrųjų rasoja, kas kelia grėsmę ir, svarbiausia, kaip kovoti su tuo!

Kondensacijos susidarymo priežastys

Kiekviena namų šeimininkė tikriausiai pastebi, kad žiemą langai “prakaituoja” dažniau nei vasarą. Šis procesas tampa intensyvesnis, kai bute yra daug žmonių, arba ant viryklės verda sriuba. Visa tai nėra atsitiktinumas, bet paprasčiausi dėsniai, kurie buvo aiškinami mokyklos suole. Drėgmė nukrenta, kai atmosferoje įveikiamas vadinamasis „rasos taškas“. Jis kondensuojasi ant šalčiausio paviršiaus, kuris yra dvigubo stiklo langas žiemą. Panašų procesą vasarą galima stebėti ant ledų, šalto gėrimo ar patiekalų – ant jų taip pat susidaro rasa.

Šio proceso fizika yra drėgmės kondensacija iš aplinkos. Visuomet ore yra vandens molekulių. Jie susidaro kvėpuojant (per dieną, žmogus iškvepia daugiau kaip du litrus), nuo garavimo, kai skalbiami indai ar ruošiamas maistas. Kondensato susidarymas skiriasi priklausomai nuo vidaus temperatūros. Kuo vėsesne temperatūra kambaryje, tuo mažiau garų reikia drėgmei nuleisti. Kitaip tariant, kondensacija yra neišvengiama drėgnoje ir vėsioje uždaroje erdvėje, tuo tarpu sausose ir šiltuose sąlygose to galima išvengti beveik 100% .

kodėl rasoja plastikiniai langai

Langų rasojimas ir sveikata

Deja, langų rasojimas yra ne tik estetinė problema. Šis faktas signalizuoja apie nesveiką mikroklimatą bute ir įspėja apie galimas namiškių sveikatos problemas ateityje.

Hermetiška metalo-plastikinių langų konstrukcija išlaiko šilumą, tačiau taip pat išlaiko drėgmę, neleidžiančią jai išgaruoti. Pernelyg didele drėgmė yra puiki aplinka grybelio ir pelėsių vystymuisi. Juodosios dėmės ant šlaitų rodo netinkamą namo atmosferą ir būtinybę skubiai valyti visus paviršius.

Optimali drėgmė patalpoje turi būti 40%, o rekomenduojama temperatūra – 20-22 ° C. Esant tokioms sąlygoms, kondensato atsiradimas tampa neįmanomas.

kodėl rasoja plastikiniai langai 2

Kova su drėgme

Kitaip tariant, atsakymas į klausimą „Kodėl plastikiniai langai rasoja?“  Yra toks: dėl per didelės drėgmės. Todėl daroma išvada: būtina sumažinti drėgmės lygį patalpoje, ir kondensato susidarymas dings. Tai galima padaryti keliais būdais.

Pirmasis ir paprasčiausias būdas sukurti sveiką mikroklimatą yra reguliarus vėdinimas. Atidarykite langus virimo metu, atidarykite juos prieš miegą arba kai paliekate namus tam tikram laikui. Taip  jūs galite ne tik išvengti rasojimo ant langų, bet ir turėti teigiamą poveikį jūsų sveikatai.

Nepamirškite apie centrinę ventiliaciją. Ekspertai teigia, kad daugeliu atvejų didelės drėgmės priežastis yra užsikimšusi pastato vėdinimo sistema. Pastarojo funkcionalumą galite patikrinti pridedant uždegtą degtuką prie įėjimo angos. Jei liepsna linksta prie angos, viskas yra tvarkinga; kai liepsna nejuda, laikas sutvarkyti ventiliacinę sistemą.

Be to, šildymo sezono metu neuždarykite šildymo radiatorių su užtemdomomis užuolaidomis.

Galite įdiegti virtuvės gartraukį ir į kitus kambarius – specialių drėgmes surinktuvų. Šis metodas leis jums paprastai susidoroti su problema be didelių finansinių nuostolių.