Lauko baldai yra tiesiog būtinas elementas, kai dienos šiltos bei saulėtos – tuomet, šių baldų dėka, poilsis įgauna maksimalaus komforto atspalvį. Tačiau, kaip žinia, geri orai, bent jau mūsų krašte nesitęsia amžinai ir rudeniui įsibėgėjus turime pakeisti ne tik avalynę, bet ir pagalvoti, kaip tinkamai prižiūrėti lauko baldus. Dėmesį vertėtų atkreipti ir į tai, kad, skirtingiems lauko baldams turėtų būti taikomi skirtingi priežiūros sprendimai ir svarbiausius akcentus išvardinsime netrukus. 

Bene jautriausi žiemos sezonui yra iš medžio pagaminti lauko baldai – stalai, kėdės, gultai, suolai ir t.t. Taigi, jei tik turite galimybę, būtų geriausia, kad įneštumėte šiuos baldus į patalpą. Na, o, jei tokios galimybės nėra, bent jau uždenkite gaminius specialiu audiniu, kuris bent šiek tiek sumažintų temperatūrų pokyčius ir deformacijų tikimybę. Taip pat būtų idealu, jei rastumėte laiko nudažyti arba nulakuoti šiuos baldus – apsauginės medžiagos bent šiek tiek sumažins neigiamas pasekmes, kurias galėtų sukelti temperatūrų pokyčiai.

Ratano lauko baldus taip pat galime išvysti dažname kieme ar sode. Ką daryti su jais? Viskas priklausys nuo to, iš kokios žaliavos jie yra pagaminti. Jei buvo pagaminti iš sintetinės žaliavos, turime jums labai gerų žinių – tokie baldai bus atsparūs lietuviškai žiemai, todėl galite jų ir neįnešti į patalpas. Žinoma, jei turite galimybę, bus puiku, jei paliksite juos pastogėje – tokiu atveju bus išvengta tiesioginio kritulių poveikio. Na, o, jei – žaliava yra natūrali, tokiu atveju teks surasti vietos patalpose. Be to, nepamirškite, kad pinti baldai labai kaupia nešvarumus, todėl kiekvieną rudenį bei pavasarį kruopščiai juos nuvalykite. Na, o, jei žinote, kad jų nenaudosite ilgesnį laiką – bent kelis mėnesius, bus idealu, jei įvilksite juos į apsauginius maišus. 

Na, o kas pasakytina apie iš metalo pagamintus lauko baldus? Juos drąsiai galite laikyti lauke visą žiemą. Vis dėlto, jei kai kurios baldos dalys  medinės, tuomet vis tiek  reikėtų įnešti baldą į patalpą. 

Na, o plastikiniai baldai neturėtų likti lauke per žiemą – įneškite juos į sausą patalpą ir nepamirškite kruopščiai nuvalyti kiekvieną pavasarį bei rudenį.