Dantų implantavimas laikomas itin svarbiu šiuolaikinės odontologijos laimėjimu. Šis pažangus dantų protezavimo metodas padeda atkurti sveiką dantų būklę ir išsaugoti estetinį jų vaizdą, o patys dantų implantai pasižymi ilgaamžiškumu ir prisitaikymu prie individualaus organizmo, tad yra rekomenduojami žmonėms, susiduriantiems su burnos ertmės defektais ar dantų praradimu.

Tačiau net ir profesionaliai atliktas dantų implantavimas negarantuos ilgalaikio rezultato, jeigu žmogus nepalaikys reguliarios ir tinkamos burnos higienos. Burnos higienos stoka gali sukelti įvairiausių problemų, pradedant dantenų kraujavimu, baigiant dantų praradimu.

Kad dantų implantai kuo ilgiau funkcionuotų ir nesukeltų rūpesčių ar rizikos burnos ertmės būklei, išskiriame pagrindinius dantų implantų priežiūros aspektus:

Atidžiai valykite

Dantis valyti su dantų pasta rekomenduojama mažiausiai du kartus dienoje. Dantis reikėtų valyti 2-3 minutes, šepetėliu sukamaisiais judesiais pereinant per visus dantis ir abi dantų puses.

Be to, svarbu naudoti ir tarpdančių siūlą, kadangi dantų šepetėlis nepasiekia tarpdančių ertmių. Tarpdančių siūlą patartina naudoti bent kartą dienoje (o dar geriau – kaskart po valgio). Reguliarus dantų valymas su tarpdančiu siūlu padeda išvengti  akmenų susidarymo ar burnos ertmės uždegimų, kuriuos gali sukelti į tarpdančius patekę ir užsilikę maisto likučiai.

Pasirinkite tinkamas priemones

Šiandien rinkoje galima rasti įvairiausių formų ir paskirties dantų šepetėlių bei dantų pastų. Investuokite į dantų šepetėlį, skirtą valytis dantis turint dantų implantų – tokie šepetėliai pasižymi geresniu burnos ertmės pasiekiamumu, yra švelnūs ir nekenkiantys dantų implantų paviršiui.

Taip pat ir dantų pastos, specializuotos žmonėms su dantų implantais, pasižymi mažesniu abrazyvumu.

Venkite sunkiai kramtomo, kieto maisto

Sunkiai kramtomas maistas, kaip irisai, ar kieti maisto produktai, kaip saldainiai ar šviežios morkos, gali pažeisti dantų implantų paviršių ar susilpninti jų įsitvirtinimą burnos ertmėje. Tad jei norite išvengti papildomų rūpesčių ar finansinių išlaidų – venkite maisto, pasižyminčio kieta tekstūra.

Venkite rūkymo ir alkoholio vartojimo

Kaip žinia, rūkymas ir alkoholis itin kenkia natūralių dantų būklei, jau nekalbant apie dantų implantus. Odontologai rekomenduoja atsisakyti rūkymo bent jau pirmus 6 mėnesius po dantų implantavimo procedūros.

 

Dantų centras – https://dantucentras.lt/