Lauko apšvietimo įrengimas ypač aktualus gyvenantiems ar planuojantiems įsikurti nuosavuose namuose. Lauko apšvietimas yra svarbus ir dėl saugumo, ir dėl estetinio vaizdo: tinkamai parinkti lauko šviestuvai padeda susikurti norimą atmosferą savo namo kieme ir ją keisti pagal poreikį.

Rinkoje galima rasti pačių įvairiausių lauko šviestuvų: sieninių, pastatomų, lubinių, grindinių, kabančių; įjungiamų ar su judesio davikliu, skleidžiančių skirtingas spalvas. O kad lauko šviestuvų paieška taptų kuo paprastesnė, vertėtų vadovautis šiais patarimais:

Įrenkite 3 tipų apšvietimą

Rengiant lauko apšvietimą, vertėtų įtraukti trijų tipų šviestuvus: vieni atitiktų pagrindinį lauko apšvietimą (pvz., naudojant kabančius, lubinius, sieninius šviestuvus); kiti – apsaugą (pvz., šviestuvai, apšviečiantys kelius ar duris); treti akcentuotų bendrą apšvietimą (pavyzdžiui, šviestuvai ant stalo).

Apskaičiuokite

Prieš perkant lauko šviestuvus, apsvarstykite, kokio ryškumo šviesos norėtumėte. Nuo to priklausys lauko šviestuvų galingumas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į šviestuvų skleidžiamos šviesos spalvą: galbūt jums labiau tiks šiltesnių, o gal – šaltesnių tonų atspalviai.

Be to, svarbu įvertinti kiemo matmenis, kad šviestuvai nebūtų per dideli ar maži; kad jų nebūtų per daug ar jų netrūktų.

Kartais parduotuvėje pamatytas ir patikęs šviestuvas nebūtinai tiks prie eksterjero. Tad įvertinę kiemo matmetis, stilistiką ir bent preliminariai suskirstę kiemą į „zonas“, – ženkliai palengvinsite paieškos procesą.

Rinkitės LED šviestuvus

LED šviestuvai pasižymi ekologiškumu, kadangi taupiai naudoja elektrą. Be to, jie yra ilgaamžiški, tad įsigyję LED lauko šviestuvą pirkiniu džiaugsitės ilgus metus.

Dar daugiau, gali būti naudinga įsigyti LED lauko šviestuvus su reguliuojamu šviesos ryškumu. Tuomet pagal situaciją galėsite parinkti tokį apšvietimą, kokio norite. Pavyzdžiui, rengdami pasibuvimą su draugais terasoje ar kieme, galėsite nustatyti subtilesnę šviesą, kuri suteiks intymią ir nuošalią atmosferą.

Užtikrinkite saugą

Lauko apšvietimas įrengiamas ne tik dėl estetinio vaizdo ar geresnio matomumo, bet ir dėl saugumo užtikrinimo. Nepamirškite įrengti lauko šviestuvus su judesio davikliu tokiose vietose, kaip garažas, namų ir vartų durys, langai, ar kitos svarbios vietos.

 

Lauko šviestuvai – https://luxon.lt/24-lauko-sviestuvai