Statant ar projektuojant pastatą, drenažo įrengimas pastato teritorijoje tampa viena svarbiausių inžinerinių užduočių. Ar tai būtų gyvenamasis namas, ar kitos paskirties pastatas, be kokybiškai įrengtos drenažo sistemos kyla pavojus, jog požeminė pastato dalis nebus tinkamai apsaugota nuo gruntinio vandens ir perteklinės drėgmės susidarymo.

Drenažo sistemos montavimas teritorijoje turėtų būti atliekamas profesionalų, mat nekokybiškas drenažo įrengimas gali sukelti rimtų problemų – gruntinio vandens sąlygota pažeida priveda prie didelių finansinių nuostolių.

Tačiau net ir profesionaliai bei kokybiškai įrengta drenažo sistema reikalauja priežiūros. Jei iš pastatų išeinančios nuotekos bus kenksmingos, didėja rizika, kad drenažo sistema bus sutrikdyta. Dėl to svarbu pasirūpinti reguliaria vamzdynų priežiūra.

Natūralus valymas turėtų būti atliekamas kas kelerius mėnesius

Jei teritorijoje pradeda atsirasti vandens balų, kurios šiaip jau nesusidarydavo – tai signalas, kad drenažo sistemai reikia valymo.

Svarbu užtikrinti reguliarų drenažo sistemos kanalizacijos vamzdžių valymą. Kas kelerius mėnesius į vamzdžius įpilkite kuo natūralesnio valiklio ir užpilkite jį karštu vandeniu. Tai padės apsaugoti vamzdžius nuo užsikimšimo ir korozijos.

Taip pat naudinga kartą per savaitę į kriaukles ar kitus vamzdžius įpilti verdančio druskingo vandens. Verdantis vanduo atlieka natūralaus valymo funkciją – ypač, kada vamzdžiai užsikemša dėl maistinių riebalų.

Vengti augalų sodinimo šalia įrengtos drenažo sistemos

Labai dažnai drenažo sistemos funkcionavimas sutrinka, kada į vamzdynus patenka lapai, šakelės, šaknys ar kitos augalų dalys. Tad vertėtų vengti augalų auginimo šalia įrengtos drenažo sistemos.

Tinkamas atliekų rūšiavimas – geriausia prevencinė priemonė

Svarbiausias dalykas, padedantis drenažo sistemai veikti efektyviai, yra kuo mažesnis atliekų patekimas į vamzdynus. Deja, bet neretai į klozetus ar kriaukles yra pilamos netinkamos atliekos, kaip maisto likučiai, aliejai, kavos tirščiai, plastiko gaminiai, medikamentai. Visa tai sąlygoja kanalizacijos užsikimšimą ir drenažo sistemos sutrikdymą.

Taip pat labai svarbu stengtis, kad prausiantis į vamzdžius patektų kuo mažiau plaukų. Dėl to reikėtų vengti prausti augintinius voniose ar dušo kabinose.