Tinkamai sumontuotas plastikinis langas yra ilgaamžis gaminys. Kartais galima savarankiškai nustatyti, dėl ko plastikinis langas neužsidaro, ir pašalinti gedimus.

Lango varčia remiasi į rėmą.

Plastikinis langas neužsidaro, nes apatinė varčia remiasi į rėmą. Varčią šiek tiek pakėlus, langas užsidarys. 

Priežastis: Laikui bėgant, dėl gravitacinės jėgos, varčia atsilaisvina, ir plastikinis langas neužsidaro, ypač kai langas dažnai atidaromas, o varčia yra sunkesnio svorio. Varčios atlaisvėjimas — natūralus reiškinys, reikalaujantis periodiško reguliavimo. Langus, pagamintus iš kokybiško PVC profilio, reikia sureguliuoti rečiau.

Kaip pataisyti: Nuimkite išorinius plastikinius dangtelius nuo vyrių. Reguliuojami elementai turi šešiakampes angas reguliavimo įrankiui, žvaigždutėms arba atsuktuvui. Sukant varčia juda tam skirta kryptimi.

Sukite kiekvieną elementą vienu – dviem posūkiais ir tikrinkite, kaip atsidaro varčia. Jei plastikinis langas sandariai neužsidaro ir vis dar stringa, grąžinkite reguliuojamą elementą į buvusią padėtį, ir pabandykite reguliuoti kitą elementą. Kai varčią sureguliuosite, uždėkite išorinius plastikinius dangtelius.

Varčia pakibusi prie apatinių vyrių ir plastikinis langas neužsidaro

Ši situacija dažnai pasitaiko su sukamosiomis varčiomis, kurios neturi apsaugos nuo netaisyklingo lango uždarymo mechanizmo.

Kai ketinate atidaryti langą tik viršutinės lango dalies atidarymo padėtyje, rankeną pasukate į viršų  ” ties 12– ta valanda”. Tuo metu, varčios viršutinė dalis atsiskiria nuo rėmo ir viena puse remiasi į apatinį vyrį, o kita puse į specialią rėmo atramą.

Priežastis: Atidarant langą paskubomis, nepalenkus rankenos iki viršutinės padėties, viršutinis vyris atsiskirs, bet varčia pasisuks kaip esant pilnam lango atidarymui. To pasekoje, varčia pakibs tik ant apatinio vyrio, ir jį sugadins. Ypatingai rizikinga, kai taip įvyksta su balkono durimis. Varčią reikia nedelsiant grąžinti į taisyklingą padėtį.

Кaip pataisyti: Pasukite rankeną iki galinės padėties, ir tvirtai įstatykite varčią į rėmą. Tada perkelkite rankeną į sukimo padėtį — varčia turi atsidaryti su abiem vyriais, kaip įprastai.

Plastikinis langas neužsidaro, nes neįmanoma pasukti rankenos

Ši problema taip pat būdinga sukamosioms varčioms: rankena yra pakreiptoje padėtyje, ir jos nepavyksta pasukti.

Priežastis: Varčios atidarymo mechanizmą sudaro speciali dalis – “žirklės”.  Jei atidarymo padėtyje “žirklės” išslenka iš savo griovelių, rankena užblokuojama.

Кaip pataisyti: Būtina sugrąžinti “žirkles” į griovelius. Jei tarp viršutinio varčios krašto ir nuolydžio yra pakankamas tarpas, galima pabandyti grąžinti “žirkles” į teisingą padėtį, neišimant lango iš vyrių. Kartais tam reikia paspausti užraktą ant varčios galo, ir pasukti rankeną — laikant paspaustą užraktą, ji turi lengvai pasisukti.

Ką daryti, jei plastikinis langas atsidaro vienu metu dvejomis padėtimis–viršutine ir pilna padėtimi

Tarkime, varčia jau atidaryta, o  rankena yra horizontalioje padėtyje. Jei rankeną pasuksime į viršų, varčia pasikreips— viršutinis vyris atsiskirs ir varčia pakibs ant apatinio vyrio, o rankena užsiblokuos.

Priežastis: Šis atvejis analogiškas pirmam aprašytam atvejui.

Kaip pataisyti: Prispauskite varčią prie viršutinio vyrio, paspauskite užraktą ir pasukite rankeną į horizontalią padėtį — viršutinis vyris atsistatys į teisingą padėtį. Tada varčią galima uždaryti įprastai.

Varčios rankenėlė užstrigo uždarymo padėtyje

Tuo metu pati varčia atidaryta.

Priežastis: Neteisingas varčios užrakto slankiojimas.

Кaip pataisyti: Paspauskite užraktą uždarymo kryptimi ir pasukite rankenėlę į horizontalią padėtį. Langas taisyklingai užsidarys.

Plastikinio lango rankena nepasisuka, arba neįmanoma jos pasukti iki galutinės padėties

Pirmiausia, nebandykite sukti rankenos priverstinai. Patikrinkite detalių sutepimą alyva, ir esant reikalui, per tam skirtas angas, sutepkite lašeliu bet kokios alyvos. Įsitikinkite, ar į mechanizmą nepateko išorinių nešvarumų.

Jei po išvalymo ir sutepimo problema išlieka, atlikite greitą patikrą: atidarykite langą ir iš naujo pasukite rankeną  (užraktas turi būti paspaustas uždarymo kryptimi). Jei rankeną pavyksta pasukti, varčios mechanizmas veikia, o gedimas yra rėmo šone.

Priežastis: Dažnas atvejis — uždarymo kaištis remiasi į pagrindą. Tai gali įvykti dėl natūralaus varčios atsilaisvinimo.

Кaip pataisyti: Sureguliuokite varčios aukštį, kaip aprašyta aukščiau. Jeigu rankenos vis tiek nepavyksta pasukti iki galutinės padėties, ir langas sandariai neužsidaro, nustatykite problemos vietą (išbandydami įvairias padėtis) ir įstatykite varčią į taisyklingą padėtį.

Ką daryti, jei plastikinis langas neužsidaro

Lango rankena atsilaisvino arba sulūžo

Plastikinis langas neužsidaro.

Priežastis: Rankena tvirtinasi prie lango profilio dviem varžtais, kurie uždengti dekoratyviniu dangteliu. Jei, bėgant laikui, varžtai atsilaisvino ir iškrito, rankenos kaištis iškrenta iš sklendės uždarymo mechanizmo, ir langas neužsidaro.

Кaip pataisyti: Varžtai yra po dekoratyviniu rankenos dangteliu: suimkite jį už krašto ir pakelkite  90°kampu. Priveržkite varžtus ir pakeiskite sulūžusią rankeną.

Taip pat skaitykite!

Kodėl rasoja plastikiniai langai? Sužinokite specialistų patarimus: https://plastikiniailangaivilniuje.lt/kodel-rasoja-plastikiniai-langai/