Kokybišką langą galima pagaminti tik iš gero profilio. Neįmanoma pagaminti aukštos klasės konstrukcijos iš žemos klasės profilio, taip pat, kaip yra nerealu pasiūti gerą kostiumą iš audinių atliekų. Net jeigu iš pirmo žvilgsnio langai atrodys identiškai, toks panašumas truks neilgai. Ką gi reikia žinoti apie langų profilius eiliniam vartotojui, į ką atkreipti dėmesį? Kurie rizikos veiksniai iš tikro turi įtakos, o kurie – vadybininkų išgalvoti, kad kuo greičiau ištuštinti jūsų piniginę?

Profilio kokybę garantuoja tarptautinių nepriklausomų sertifikatų turėjimas. Tikriausiai girdėjote apie ISO sertifikavimo sistemą. Reikia pažymėti, kad sertifikatas yra suteikiamas ne tik profilinei sistemai, bet ir patiems profiliams, pagamintiems tam tikrose gamyklose. Todėl, kai mes kalbame apie tai, kad viena arba kita sistema turi sertifikatą, reikia patikrinti, ar tas sertifikatas galioja tam tikro verslo atžvilgiu.

Plastikinių langų profiliai

Dar vienas svarbus sertifikatas yra DIN ISO 9001:2000, kuris patvirtina, kad įmonė turi efektyvią kokybės kontrolės sistemą, kuri atitinka tarptautines normas ir standartus. Šis dokumentas irgi yra išduodamas tik tam tikroms įmonėms.

Štai tokio pločio… Kokie būna profiliai?

Vienas iš dažniausių klausimų, su kuriuo susiduria užsakovas, kuris pradėjo rinkti informaciją apie langus – tai montažinio pločio klausimas. Dažniausiai reklaminėje medžiagoje galime sutikti nuo 58 iki 70 mm reikšmes. Rečiau galima pamatyti „kūrybines variacijas“, tokias, kaip „pas visus 58mm – pas mus 60“, arba „pas visus 70 mm – pas mus 74 mm“. Reklamoje nurodyti skaičiai reiškia montavimo profilio plotį. Aptarkime tai šiek tiek plačiau.

58 mm – žanro klasika

Pirmi langų profiliai, kurie atsirado penktojo dešimtmečio viduryje Vokietijoje, buvo 58 mm pločio. Tai susiję su tuo, kad jie faktiškai atkartoja medinių rėmų geometriją, kur šitas plotis buvo naudojamas dėl technologinių priežasčių. 58-mm sistemos leidžia išspręsti didžiausią dalį projektavimo ir langų gamybos visose klimatinėse sąlygose klausimų, aišku, jeigu gamintojas laikosi paruoštų konstrukcijų surinkimo ir montavimo technologijos taisyklių. “VEKA” gamina 58 – mm profilių sistemą EUROLINE, kurios kokybė ir patikimumas yra vertinamas visame pasaulyje.

70 mm – šilčiau ir saugiau

Plastikinių langų profiliaiAštuntojo dešimtmečio antroje pusėje Europoje pradėjo gaminti profilius su pailgintu montavimo pločiu – 70 mm. Jie yra skirti langų elementams su pagerintomis šiluminėmis savybėmis pagaminti. Tokios sistemos leidžia praplėsti langų galimybes, tokias, kaip atsparumas triukšmui, dėl to, kad jose galima naudoti ir didesnio pločio plastikinius langus, negu 58-mm sistemose. “VEKA” siūlo tris profilines programas, kurios turi 70 mm plotį – tai yra SOFTLINE, SWINGLINE ir PROLINE

Vertinantiems kokybę ir norintiems ekonomiškų langų

Bet ir 70mm nėra riba. Neseniai “VEKA” rinkoje pristatė ypač naują sistemą ir tikrai premium kokybės produktą “VEKA ARTLINE”. Šių profilių plotis – 82 mm. Jeigu 58-mm sistemose galima naudoti plastikinius langus iki 32mm pločio, 70 mm – iki 42 mm, tai “ARTLINE” leidžia įmontuoti 60mm plastikinius langus. Plastikinių langų profiliai yra svarbu, bet norint pasiekti, kad energetinis efektyvumas būtų aukštas, reikia analizuoti visą būstą ir nustatyti šilumos nuostolius generuojančias vietas. 

Tikrasis pavojus arba A ir B klasė

Ypatingas dėmesys dydžiui nukreipia vartotojo dėmesį nuo tikrai rimtos rizikos. Taigi mažai kas žino, kad šiandien rinka perpildyta taip vadinamais „eko“ profiliais, kurie turi siauresnes išorines sieneles. 

  • turi mažiau absorbentinių savybių
  • turi silpnesnes kampines jungtis
  • tokių langų furnitūra reikalauja dažnesnių reguliavimų ir turi didesnę riziką sulūžti
  • tokių langų „gyvenimo trukmė“ yra daug mažesnė, negu langų su sertifikuotais profiliais

Trumpai apie kameras

Kartu su profilio pločio informacija, langų gamintojų pardavėjai mėgsta pasakoti, kiek kamerų yra profilyje. Kaip kamerų kiekis veikia profilio kokybę ir šiluminės savybes? Ar tiesa, kad „kuo daugiau kamerų, tuo geriau“?

Plastikinių langų profiliai ir kameros

Kameros – tai ertmės profilyje, suformuotos vertikaliais sluoksniais. Klasikiniai profiliniai sprendimai turi tris kameras. Pirma (priekinė) skirta drenažui. Antra (centrinė) reikalinga metaliniam sustiprinančiam įklotui įdėti. Trečia (galinė) skirta detalių, fiksuojančių lango furnitūrą tvirtinimui ir papildomo oro tarpo sudarymui, kad šaltis iš centrinės kameros, kur yra sustiprintas plienas, negalėtų patekti į vidų.

Plastikinių langų profiliai

Kiek kamerų reikia?

Pagal langų technologijų standartus, klasikinės sistemos turi turėti tris kameras, o sistemos su 70mm montavimo pločiu – keturias arba penkis. Didesnis kamerų kiekis be montavimo pločio pakeitimo nedaro įtakos šiluminėms lango charakteristikoms. Tai yra reklaminis triukas. Kitas reikalas, kai profilis tampa daug platesniu, toks, kaip VEKA ARTLINE, kur pločio rodiklis siekia 82mm. Šiuo atveju galima padidinti kamerų skaičių iki šešių.

Tai ar svarbus dydis?

Langų gamintojų marketologai ir vadybininkai nenustoja matuoti skirtingų tiekėjų profilių, kad atsirastų keli papildomi milimetrai. Paskui tokie profiliai yra siūlomi kaip “garantija nuo visų bėdų”, bet iš tikrujų…

  • pagal montavimo plotį visus profilius galima suskirstyti į dvi dideles klases: 58-64 mm ir 70-76 mm. Kiekvienoje iš šių klasių viduje šiluminės savybės bus vienodos. Tarp klasių yra skirtumas, o viduje – ne.
  • Kamerų skaičiaus didinimas arba mažinimas profilyje be atitinkamo montavimo pločio keitimo nedaro įtakos šiluminėms lango savybėms. Jeigu yra mažas montavimo pločio pakitimas, profilis lieka tos pačios klasės. Tai reiškia, kad praktiniu atžvilgiu kamerų skaičiaus didinimas yra beprasmiškas dalykas.
  • Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, šiluminės 74 mm šešių kamerų profilio savybės bus tokios pačios, kaip ir 70 mm penkių kamerų profilio.

Perkant plastikinius langus įvertinkite ne tik “VEKA”, bet ir “KBE”, “Kommerling” ar “Aluplast” produktus. Rinkitės geriausius. Kaip jau supratote, plastikinių langų profiliai gali būti labai įvairūs. Niekur neskubėkite ir pasitarkite su specialistais.