Kuo toliau, tuo daugiau pasaulio įmonių nusprendžia naudotis įvairiais automatizacijos būdais tam, kad pagreitintų darbų efektyvumą ir padidintų pelną. Gamybos procesų automatizavimas jau daugelį metų yra labai aktualus daugeliui pramonės įmonių, nes tai turi didelę įtaką įmonių veiklai. Vis dažniau žmonių darbas yra pakeičiamas robotais, kurie gali tuos pačius dalykus atlikti žymiai greičiau ir tiksliau. Tačiau, visgi pasaulyje populiarumą išlaiko tik kelių tipų robotai.

Gamybos rocesų automatizavimas yra sunkiai įsivaizduojamas be suvirinimo ir frezavimo robotų. Būtent šie robotų tipai yra vieni seniausiai naudojamų ir atsiperka. Kasmet mokslininkai ir robotikos ekspertai juos tobulina ir kuria dar geresnius algoritmus, kurie padėtų robotams atlikti visus paskirtus darbus savarankiškai. Visgi, jau dabar didžioji dalis suvirinimo ir frezavimo robotų gali veikti pavieniai ir jiems visiškai nebūtina gyvo žmogaus priežiūra.

Gamybos procesų automatizavimo industrijai neseniai buvo pristatytas visiškai naujas robotų tipas – specialus robotas pagalbininkas. Šie robotai yra skirti įvairiems kruopštiems darbams atlikti. Vienintelis jų trūkumas yra tas, kad jie negali veikti savarankiškai. Šiems robotams būtinai reikia gyvo žmogaus priežiūros. Svarbu paminėti, kad jie reaguoja į žmogaus prisilietimus ir gali dirbti tik su žmogaus pagalba. Šių robotų tobulėjimas ir nuolatiniai atnaujinimai gali visiškai pakeisti pramonės įmonių veiklą ir perkelti gamybos procesus į naują lygį.