Privačių namų ar kitos paskirties pastatų statyboje vienas svarbiausių infrastruktūrinių ir inžinerinių etapų yra nuotekų sistemos įrengimas. Specialistai, užtikrinantys nuotekų sistemos funkcionavimą pastate, pastebi, kad statybų sektoriuje vis labiau populiarėja biologiniai nuotekų valymo įrenginiai.

Kaip veikia biologiniai nuotekų valymo įrenginiai ir kodėl susidomėjimas jais vis auga?

Visų pirma, biologinių valymo įrenginių veikimo principas yra paremtas natūraliu nuotekų išvalymu, kurį atlieka bakterijos ir kiti mikroorganizmai. Į biologinius valymo įrenginius patekusios buitinės organinės nuotekos yra suskaidomos mikroorganizmų iki švaraus vandens lygio.

Tai reiškia, kad nuotekų sistemos produktai galutiniame biologinio valymo etape tampa galimi panaduoti antriniu būdu – augalų laistymui, įvairių įrenginių ar automobilių plovimui bei buityje.

Biologiniai valymo įrenginiai, skirtingai negu cheminio valymo įrenginiai, yra tausojantys gamtą, ekologiški ir praktiški.

Jeigu cheminiai valymo įrenginiai nuotekas skaido cheminiu būdu, dėl ko nuotekų sistema yra veikiama chemikalų, o galutinis nuotekų skaidymo produktas – vanduo – būna paveiktas cheminių teršalų, tai biologiniai valymo įrenginiai natūraliu būdu nukenksmindami nuotekose esančius toksinus, neužteršia galutinio produkto – vandens.

Tad biologinis nuotekų valymas lyderiauja ne tik ekologine ir taupumo prasme, tačiau ir savo efektyvumu.

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai reikalauja specifinės priežiūros

Jeigu pastate įrengiant nuotekų sistemą pasirenkate, kad nuotekos keliautų į biologinį valymo įrenginį, verta atkreipti dėmesį, kad įrenginiui reikalinga specifinė priežiūra.

Svarbu užtikrinti, kad valymo įrenginyje būtų palaikoma įvairių mikroorganizmų populiacija ir pakankamas jų kiekis. Tam svarbu, kad įrenginyje būtų palaikoma tinkamo lygio vandenyje ištirpuso deguonies koncenctracija. Taip pat biologinėje nuotekų sistemos terpėje turi būti išlaikomas atitinakamas pH, temperatūros ir maistinių medžiagų lygis.

Be to, kad nuotekų valymo sistema sėkmingai veiktų, turi būti stebima nuotekų tėkmė kanalizacijos vamzdžiais ir nuotekų valymo įrenginio apkrova.

Tam, kad užtikrintumėte biologinės nuotekų sistemos efektyvumą ir sistemos įrenginių galingumą, svarbu atlikti reguliarią nuotekų sistemos apžiūrą, palaikyti tinkamą įrenginių būklę. Profesionalūs specialistai padės, kad nuotekų sistemos funkcijos veiktų efektyviai ir nesukeltų rimtų problemų.

 

http://keldarista.lt/nuotekos/